Čomu sa venujeme

Často sa nás ľudia pýtajú ako hrávame, koľko, kde, no a skrátka chcú vedieť ako to vlastne fungujeme. Tento text slúži na približnú predstavu, hlavne čo sa svadby týka. To je jeden z najdôležitejších okamihov v živote. Okrem toho vieme spríjemniť aj rodinnú oslavu, firemnú udalosť alebo bál.  Dokonca sme sa objavili aj v programe na festivaloch. Hráme na aparatúru aj bez nej, do tanca aj do spevu, krátko aj dlho.

festivalik

Ako to už u nás na Slovensku zvykom býva, ľudová hudba na svadbe nesmie chýbať.

Trošku rýmovačky na začiatok, ale k veci. Chodníčky, gratulácie, vítanie hostí, voľná zábava, čepčenie, venčekový tanec, celá svadba (niektoré pojmy sa môžu líšiť od regiónu k regiónu).

Prvá alternatíva je, že hráme pri príchode hostí ku neveste/ženíchovy, po odobierke nevesty môžme pokračovať odprevadením hostí na sobáš, či už sprievodom alebo v autobuse, no a na záver pridáme ešte hranie po sobáši počas gratulácii. Tento celý balíček tri v jednom býva jeden z najčajstejšie požadovaných, jednak preto, že DJ svoje pulty len tak rýchlo nerozloží a „druhak“ že nás nemusíte kŕmiť na svadbe 🙂

Druhá možnosť je, že prídeme spraviť zábavu po svadobnej hostine. Väčšinou to býva tak na dve-tri hodinky,  ale nie je problém ostať dlhšie ak sa žiada a ľudia sa bavia. Každá svadba je iná, každí hostia. V prípade že ostaneme do čepčenia nevesty (polnočný rituál, kedy sa z dievky stane žena a z mládenca muž) môžme vypomôcť. Na Liptove sa tomu venuje veľa dievčat a s väčšinou sme už hrali, takže môžme poradiť, dohodnúť detaily a budete mať aspoň o starosť menej.  Venčekový tanec nezvykneme hrávať, ale nie je problém.

 

No a tretia možnosť je, že to všetko spojíme dohromady. Počas hrania sa striedame s DJ-om a hráme pomedzi hostí alebo erárne na pódiu/v strede sály